Rhaphidophora cryptantha

690 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Rhaphidophora cryptantha je rostlina z čeledi Áronovitých rostlin. Mladá rostlina má malé listy, které se postupně zvětšují a v dospělosti mohou dosáhnout velikosti až 6 cm.

Ke správnému růstu potřebuje oporu. Naše rostliny proto zasíláme přichycené na korku. Postupem času se rostlina k podkladu přichytí sama a není nutné, aby byla přivázaná k podkladu.

Je ideální do terárií, kde jí udržíme vyšší vzdušnou vlhkost. Pěstovat ji ale lze i jako klasickou pokojovku. Rostlina potřebuje dostatek přímého světla, při nedostatku světla vypouští dlouhé, nevzhledné šlahouny s malými listy.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zálivka: Půdu udržujte stále mírně vlhkou. Substrát by neměl nikdy přeschnout, ale nesmí být ani přemokřený. Rostlinu je vhodné rosit.

Substrát: Musí být prodyšný, ale zároveň udržovat vlhkost. Naše rostliny jsou vždy zasazeny v námi namíchaném kvalitním substrátu, není tedy nutné je po zakoupení přesazovat. 

Světelná náročnost: Rozptýlené až přímé světlo, ale ne přímé slunce, to by mohlo rostlinu spálit.   

Průměr květináče: 9cm

Poznámka: Rostlinu dodáváme v plastovém květináči, dekorativní obal na fotografii není součástí. Fotografie je ilustrační, vzhled každé rostliny se může mírně lišit.