Labisia sp. turtle back 2

990 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Labisia je rod rostlin z čeledi prvosenkovité (Primulaceae) , který se vyskytuje v tropických oblastech jihovýchodní Asie, zejména v Malajsii a Indonésii. Jedná se o stálezelenou, větrosprašnou rostlinu s jednoduchými, protistojnými listy, které jsou řapíkaté a mají kožovitou konzistenci.

Rostliny rodu Labisia mají malé, nevýrazné květy, které jsou uspořádány v nápadných, hustých květenstvích na koncích větví. Květy jsou bílé nebo narůžovělé, oboupohlavné a mají pět kališních lístků a pět korunních lístků. Plodem je drobná bobule.

Labisia je známá pro své léčivé účinky a je tradičně používána v malajské medicíně jako lék na různá onemocnění. Například Labisia pumila, která je nejznámějším druhem rodu, se používá k léčbě menstruačních bolestí, ke snížení horečky a jako posilovač imunity. Rostlina je také bohatá na fytoestrogeny, což znamená, že může být užitečná při hormonálních problémech.

V současné době se Labisie pěstují jako okrasné rostliny, které zaujmou svým vzhledem a také pro lékařské účely, zejména v Asii. Vzhledem k jejím léčivým účinkům se však stala předmětem zájmu vědců a farmaceutických společností, které se snaží rozvinout nové produkty na bázi rostlinných látek z této rostliny.

Rostliny mají je vhodné pěstovat v teráriích, paludáriích nebo uzavřených boxech s vyšší vlhkostí.